Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Manual
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
30 de metri
Vă rugăm să ne contactați pentru a verifica disponibilitatea.
Cine nu cunoaște bestsellerul"Crazy Eyes"? Există două modele care nu au ajuns în colecția obișnuită. Alexander Shorokhoff prezintă Crazy Eyes Special într-o ediție limitată de numai 2 bucăți fiecare.
"Ochii" rozaliu mari, care sunt realizați artistic în culori diferite, formează conceptul principal al compoziției"Crazy Eyes Special". Ei sunt ușor ridicați de pe cadran și transmit un sentiment de bucurie, entuziasm și agilitate; aproape dansând pe scena cadranului strălucitor. Mânerele laterale pentru secunde și minute sunt, de asemenea, concepute sub forma unor "ochi" veseli, multicolori." În contrast, indicatoarele orare au "ochi" mici monocromi, aurite în aur galben.
Celelalte elemente ale cadranului completează întreaga compoziție cu formele și culorile lor unice, care nu au fost atât de ușor de asamblat la început. Cadranul constă din mai multe straturi, multe aplicații diferite și materiale diferite, cum ar fi nacre, alamă, componente luminoase și culori diferite. Dar totul armonizează în final o emoție veselă și pozitivă.
Numărul 60 rămâne la locul său în toate ceasurile Alexander Shorokhof, simbolizând 60 de minute pe oră și era revoluționară a artei din anii 1960. Combinată cu fața avangardistă și capricioasă, curea asortată din piele de vițel neagră extramoale, cu o cataramă din oțel inoxidabil masiv gravat, a fost utilizată la acea vreme. Cureaua este acoperită pe părțile laterale cu o culoare diferită pentru fiecare versiune, potrivindu-se perfect cu culorile acelor de ore și minute.
În centrul ceasului se află calibrul Poljot 3133 extrem de fiabil, care este parțial gravat manual și rafinat în atelierul de ceasornicărie Alexander Shorokhoff. Acest cronograf are, de asemenea, un cronometru cu funcție de totalizare, care poate fi activat de butonul de sus. Butonul inferior readuce mana secundelor în poziția sa inițială.
Alexander Shorokhoff Crazy Eyes Special AS.31-CRS-O a fost produs într-o ediție limitată de numai 2 piese.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Alexander Shorokhoff |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Mecanism | Manual |
| Calibru | 3133.AS |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
| Grosimea carcasa | 13,2 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Multicolor |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Cronograf, Capac posterior transparent, Fără dată |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Alexander Shorokhoff este o companie germană care produce ceasuri mecanice cu design extrem de artistic. Fondatorul brandului, domnul Alexander Shorokhov, a fost trimis în Germania în 1991 ca unul dintre cei mai buni manageri pentru a-și continua formarea în domeniul său. În decurs de un an, a înființat o companie comercială pentru cel mai important brand rus de ceasuri, Poljot, cu scopul de a comercializa acest brand în toate țările europene. În 1994 a început propria sa afacere cu primul său brand de ceasuri, Poljot-International.
Pentru a-și îndeplini ambiția de a produce ceasuri de înaltă calitate independent, în 2003 a fondat compania de ceasuri Alexander Shorokhoff, cu sediul în orașul Alzenau, în inima Bavariei. Cele două litere „f” de la sfârșitul numelui companiei fac referire la rădăcinile sale rusești și la istoria brandului.
Alexander Shorokhov este o persoană prezentă peste tot. Călătorește în întreaga lume și se inspiră din numeroase țări și culturi pe care le vizitează. Totuși, cel mai mult se inspiră din rădăcinile sale, care provin dintr-o bogată și milenară istorie artistică și culturală. Aceste aspecte, combinate cu precizia germană, conduc la un design de ceasuri neobișnuit și individual, caracterizat prin implicare totală, calitate excelentă și precizie maximă.
Helveti.cz este dealer autorizat și specialist al brandului Alexander Shorokhoff.
Informații despre producător: Alexander Shorokhoff Uhrenmanufaktur GmbH, Hanauer Str. 25, 63755 Alzenau, Germania / salesmanager@alexander-shorokhoff.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: