Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Ceasul PRIM Pilot 40 Q 38-916-326-39-1 este ideal pentru pasionații de sport și activități în aer liber. Datorită designului său ingenios, este potrivit și pentru utilizare zilnică. Modelul amintește de instrumentele de bord utilizate în special în avionul sovietic de tip MIG, care a fost produs și în Cehoslovacia. La producția acestuia au contribuit mai multe fabrici de aviație cehoslovace.
Caracteristica dominantă a cadranului sunt indecșii (numerele) contrastanți. Datorită fontului special și inconfundabil, cadranul amintește imediat de „ceasurile” de pe panoul de bord al legendarului avion de vânătoare. Carcasa mată, sablată, este tratată cu tehnologia DLC, ceea ce face ca suprafața să fie foarte rezistentă la zgârieturi, coroziune, temperaturi ridicate și acizi. Spre deosebire de lac, stratul DLC nu se poate zgâria sau exfolia, deoarece stratul protector nu este doar „aplicat”, ci este direct legat de materialul carcasei prin tehnologia utilizată. Astfel, ceasul poate fi purtat și în timpul sportului sau altor activități fizice. Rezistența modelului este completată de curelele textile NATO de înaltă calitate.
Coroana ceasului impresionează prin designul său neobișnuit, care, datorită canelurilor pronunțate, amintește de blocul cilindrilor unui motor. Pe capacul din spate este gravată cu laser denumirea modelului Pilot, precum și originea ceasului – Nové Město nad Metují.
Ceasul este echipat cu un mecanism quartz elvețian Ronda 715. Diferitele variante de culoare ale cadranului și curelei, care pot fi combinate la cerere, permit alegerea unui model în funcție de stilul personal al fiecărui client.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Aviație, Sport |
| Origine | Cehe |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Kalibr 38 (RONDA 715) |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
48,7 mm |
| Grosimea carcasa | 11,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj DLC |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Textil |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
mânere, cifre, indecși |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri bărbătești după brand Quartz Mărci Ceasuri cadou pentru bărbați
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare